22
Aktualności
Nowe połączenie intermodalne z polskich portów do Strykowa
Erontrans uruchomił nowy terminal kontenerowy w Strykowie, 20 km od Łodzi . Stryków leży na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2, północ-południe, wschód-zachód. Jest to ważne miejscem na logistycznej mapie Polski dla wielu magazynów dystrybucyjnych, gdzie łańcuchy dostaw intermodalnych stają się wyjątkowo atrakcyjnym i racjonalnym rozwiązaniem.
Ładunki z gdyńskich terminali BCT i GCT są obsługiwane dwa razy w tygodniu , podczas gdy DCT jest podłączony do terminala intermodalnego w Strykowie, dedykowanym połączeniem kolejowym raz w tygodniu.

Obiekt w Strykowie rozpoczął swoją działalność w dniu 3 marca 2014 r. i oferuje tor o dł. 350 m długości, plac o pow. 6.000 m2 oraz pojemności do 600 TEU. Terminal jest przeznaczony do obsługi zarówno kontenerów 20’/40’/45’ jak i naczep typu huckepack. Warto zauważyć, iż jest to już drugi terminal kontenerowy, oprócz Radomska, obsługiwany przez Erontrans. Firma planuje rozwijać istniejące połączenia intermodalowe przyłączając je do międzynarodowej sieci kolejowych połączeń.

 
 

TIR-y na tory! Ruszyła nowa usługa jaką jest transport intermodalny. Oferujemy Państwu przewóz towarów w kontenerach za pośrednictwem kolei. Głównymi zaletami tego rodzaju transportu jest m.in. obniżenie kosztów procesu transportowego, zmniejszenie ryzyka uszkodzenia ładunków oraz niższa uciążliwość dla środowiska naturalnego. Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy centrum dyspozycyjne, które odpowiedzialne jest za koordynowanie całego łańcucha dostaw począwszy od momentu wyładunku kontenera ze statku do chwili dostawy towaru do odbiorcy.